![](/static/1b7a7681aea023406e3df32619d5a899/98d93/post-header.jpg)
Αρωγή για τους πυρόπληκτους και εθελοντική εργασία σε Μάτι και Νέο Βουτσά
![](https://images.prismic.io/manifestgr/65d5deed3a605798c18c050e_arogi-300x103.jpg?auto=format%2Ccompress&fit=max&w=300&h=103)
Τεράστιο το μέγεθος της καταστροφής στην Ανατολική Αττική. Η πύρινη λαίλαπα της 23ης Ιουνίου προκάλεσε μία από τα μεγαλύτερες καταστροφές στην ιστορία της σύγχρονης Ελλάδας και τη δεύτερη πιο καταστροφική πυρκαγιά του 21ου αιώνα. Ολόκληρη η χώρα πενθεί για τα θύματα.
Το ελάχιστο που μπορούμε να κάνουμε είναι να βοηθήσουμε.
Σύνταγμα, χορηγίες από 25 Aνθρώπους, 100 κούτες, 1 φορτηγό και 60 εθελοντικά χέρια βοηθείας. Νέο meeting point η εκκλησιά στο Μάτι, ξεφόρτωμα, ομαδοποίηση, πάντρεμα υλικών για κάθε σπιτικό, google map και μοίρασμα διαδρομών, delivery κατ’ οίκον. Δράση με μοναδικό σκοπό να αφήσουμε την περιοχή κατά 0,000000000001% λίγο καλύτερη και τους ανθρώπους της να νιώθουν κατά 0,000000000000000001% λίγο λιγότερα μόνοι. Δε σταματούμε εδώ, ετοιμαζόμαστε για την επόμενη δράση σε λίγες μέρες κ πάλι.